Generalforsamling i Dansk Limousine Forening

19-04-2015

Lørdag d. 18 april afholdte Dansk Limousine Forening en vellykket generalforsamling på Frederik VI’s Hotel på Fyn. 

Der var i bestyrelsen genvalg til Søren Grunnet og Ivar Nielsen, mens Jane Kofod ikke genopstillende, i stedet blev Jens Christian Jensen valgt ind i bestyrelsen. 
Dansk Limousine Forening siger tak for godt og trofast arbejde til Jane og ønsker Jens velkommen i bestyrelsen. 

I avlsudvalget var der genvalg til Helge Bay-Smidt, mens Freddie Christiansen ikke genopstillede, i stedet blev Flemming Andersen valgt ind. 
Dansk Limousine Forening siger tak for godt og trofast trofast arbejde til Freddie og ønsker Flemming velkommen i avlsudvalget.

I Pr- og aktivitetsudvalget blev Palle Skovborg genvalgt.

Efter generalforsamlingen var der bedriftbesøg hos Kristian Kyed, der også har egen gårdbutik. 

Tak til område fyn for et godt arrangeret program og tak til alle medlemmer som tiltog i generealforsamlingen. 

 

 

Sponsorer
03-03-2025
Lørdag d. 22. marts afholder Dansk Limousine avlsdyrauktion - Den...
02-03-2025
Næste bestilling af importsæd er 5. marts, hvor sæden er klar t...
01-03-2025
LOPPEMARKED PÅ AUKTION D. 22/3  Det er fortsat muligt at booke...
28-02-2025
Vi har netop modtaget svar på 17 genomiske test med bestillingsfr...
28-02-2025
Områdemøde, besætningsbesøg og konsulent fra VKST Søndag d. 9 ...

Dansk Limousine Forening - Agro Food Park 15 - 8200 Århus N - 2944 0495 - CVR: 72778413 - info@dansklimousine.dk